Miedź poddaje się recyklingowi i nie traci na jakości, podobnie jak aluminium.
Jest jednym z najczęściej odzyskiwanych metali. Szacuje się, że w przyszłości udział recyklingu w produkcji miedzi będzie rósł.
Miedź dodaje się do wielu stopów, np. do stali jak i aluminium. Dodają go także do srebra i złota, żeby poprawić wartości mechaniczne.
Według badań wynika, że około 50% miedzi używanej w Europie pochodzi z odzysku. Dlatego też dzięki recyklingowi metali, zapotrzebowanie na miedź, które ciągle rośnie, jest realizowane.
To właśnie miedź jest tzw. siłą napędzającą recykling, a jej wartość motywuje do tego. Jest ona droga w sklepie, ale także atrakcyjne warunki sprzedaży występują na skupach.
Dlaczego sprzedać miedź? Ponieważ bardzo ważna jest ochrona środowiska naturalnego, ale także istotne zapewnienie regularnych jej dostaw.
Najwięcej miedzi potrzeba w usługach budowlanych i tak już jest od lat. Bardzo duża część produktów w budownictwie powstała właśnie z odzysku miedzi, dzięki niej możliwe jest także generowanie dużej oszczędności energii, z racji tego, że jest dobrym przewodnikiem elektrycznym.
Tak jak wspomnieliśmy wcześniej zastosowanie miedzi jak i jej recykling jest bardzo ważny, a co ważniejsze jest ona tak samo dobra jakościowo odzyskana jak i wydobyta. Nie traci swoich właściwości i można ją odzyskiwać w nieskończoność.
Miedź jest metalem barwy czerwonej, a przerabiać plastycznie można ją na zimno, jak i na gorąco. Jest ona także odporna na korozję. Jej cenne własności to dobra przewodność elektryczna i cieplna.
Jeśli chcesz oddać miedź lub dowiedzieć się jaką mamy aktualnie cenę? Zadzwoń!
- Podaj email, aby pobrać cennik